Co dokładnie warto wiedzieć o inulinie?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana inulina dostępna online jest wielocukrem wykazującym się prozdrowotnymi właściwościami. Należy mieć świadomość, że nie tylko pomaga w schudnięciu, ale również bardzo korzystnie oddziałuje zarówno na obniżenie cukru, jak i cholesterolu.

Czym dokładnie jest inulina?

Bardzo duża liczba osób poważnie zastanawia się czym dokładnie jest inulina. W najprostszym możliwym ujęciu jest to naturalnie występujący cukier należący do grupy fruktanów. Jest biały proszek, który bardzo przypomina skrobię. W porównaniu do niej świetnie rozpuszcza się w wodzie. Godny uwagi jest fakt, że wspomniana inulina nie jest trawiona w przewodzie pokarmowym. Oznacza to tym samym, że pełni funkcję błonnika pokarmowego.

Gdzie dokładnie znajduje się inulina?

Warto wiedzieć, że inulina produkowana jest przede wszystkim przez rośliny z rodziny astrowatych. Ponadto osoby zainteresowane w znacznie większych ilościach będą mogły je znaleźć w bulwach mniszka lekarskiego, cykorii, karczocha czy cebuli. Ponadto inulinę można bez żadnego problemu spożywać także jako produkt super foods.

Jakie właściwości ma inulina?

Należy mieć świadomość, że inulina jest wielocukrem, który wyróżnią się bardzo szerokim wachlarzem właściwości. Doskonałym przykładem może być stosunkowo niska kaloryczność. Nie wszyscy wiedzą, że inulina jest dziesięć razy mniej słodka w porównaniu do cukru. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że posiada także właściwości żelujące, zagęszczające, stabilizujące. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej ten niskokaloryczny cukier jest zastępstwem dla tłuszczu. Warto wiedzieć, że właściwości omawianego produktu jako zamiennika tłuszczu sprawiają, że może być on stosowany w produkcji żywności dla osób, które mają w plamach zacząć się odchudzać. Godny uwagi jest również fakt, że inulina może dawać uczucie sytości i blokować łaknienie. Oddziałuje to na poprawę kontroli ilości przyjmowanych pokarmów. Dzięki temu w produkty z inuliną mogą zaopatrywać się także osoby, które myślą o zdrowiu i właściwym odżywianiu.